DOPORUČUJEME

Učebnice k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Novinka k přijímacím zkouškám

-5%
Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2018

Novinka k maturitě 2018

Maturita 2018 z matematiky

Aktualizované vydání k maturitě z matematiky 2018

Ověřeno zákazníky

Cambridge Advanced Learner's Dictionary with CD-ROM (Fourth Edition)

Čtvrté vydání v paperbacku s CD-ROMem.

Nakladatel:CAMBRIDGE
Kód:19571
ISBN:9781107619500
EAN:9781107619500
Dostupnost:Zboží není dostupné
 • Aktualizované vydání anglického slovníku pro pokročilé studenty.
 • Cambridge Advanced Learner’s Dictionary je výkladový slovník od známého nakladatelství Cambridge University Press.
 • Slovník je určen pro pokročilejší studenty angličtiny (úroveň B2-C2), pro které by měl být výklad všech slovíček pochopitelný bez dalšího hledání ve slovníku. Podobně jako ostatní Learner’s slovníky je toho dosaženo použitím nejčastějších anglických slov v jednotlivých výkladech.
 • Slovník využije každý, kdo přichází často s angličtinou do kontaktu; např. ho lze bez problémů využít jako učební pomůcku při výuce angličtiny na střední či vysoké škole.
 • Cambridge University Press jej mimo jiné doporučuje k přípravě na zkoušky FCE, CAE, CPE, BEC a IELTS.
 • Slovník obsahuje 170 000 slov, frází a příkladů. Nejčastěji používaná slova jsou označena písmeny E (Essential), I (Improver) a A (Advanced) – na základě korpusu. Každý záznam obsahuje fonetický přepis (výslovnost) v IPA a to britské i americké angličtiny. Označené jsou zkratky, spisovná a slangová slova, zastaralá slova, slova používaná dětmi a různé další typy.
 • Slovník vás bohatě informuje i z gramatického hlediska. Slovní druh je uveden u každého záznamu a podle něj jsou uváděny další informace: u podstatných jmen např. zda jsou počítatelná; u sloves jsou uvedené všechny jejich tvary. Označena jsou i přídavná jména, která lze použít pouze před podstatným jménem. Seznam takto označených věcí najdete na první dvoustraně slovníku.
 • Nakonec je samozřejmě samotný výklad daného slova, mnohdy ještě doplněný ukázkou slovního spojení či celou větou. Některé záznamy jsou doplněné obrázkem.
 • U jednotlivých záznamů můžete potkat různé boxy, které dále problematiku nějakým způsobem doplňují: „Other ways of saying“, „Word partners“, „Common mistakes“ a „Usage note“.  Nejpřínosnější jsou určitě sekce „Other ways of saying“ a „Common mistakes“ (u častých chyb jsou použitá data z různých Cambridge zkoušek).
 • Tištěný slovník má přes 1700 stran.  Provedení je v kombinaci barev bílá/černá/modrá. Uprostřed knihy se nachází obrázková sekce (kuchyň, jídlo, zdraví, pozice těla, sporty, oblečení,  účesy, lidské tělo, kancelář, cestování, jízdní prostředky, typy budov, rostliny, hudební nástroje, mapy). Každému tématu je věnována stránka, popř. půl stránky.
 • Dále kniha obsahuje zajímavé sekce jako „Letter writing“, „Writing essays“, „New words and phrases“, jakož i seznam nepravidelných sloves, symbolů, jednotek a idiomů.
 • CD-ROM je elektronická verze knihy v poměru 1:1, tzn. slovník i obrázky jsou naprosto totožné. Dokonce i další jednotlivé sekce knihy si lze elektronicky zobrazit. CD verze má několik výhod: vyhledávání slov během okamžiku, výslovnost slov namluvená rodilými mluvčími (britská i americká), pokročilé hledání, cvičení, poznámky a vytváření vlastního seznamu slovíček.Pokročilé hledání vám umožní vyhledat slova podle několika kritérií (četnosti použití, způsobu použití, gramatiky, tématu, …).Jednotlivá cvičení se týkají gramatiky, slovíček, ale zařazené jsou i ukázkové příklady z testů FCE, CAE, CPE apod. Poznámky vám umožní si ke každému slovu připsat nějakou vlastní poznámku, která se vám při příštím vyhledání slova zobrazí spolu s jeho definicí.Vlastní seznamy slovíček jsou vhodné zejména při učení.

 

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují