Nejprodávanější globus

-20%
Glóbus Orion - světelný (30 cm)

Nejlepší poměr ceny/kvality

NOVINKA k přijímacím zkouškám

Testy 2017 z matematiky pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2017

Cesta ke královskému platu

Autor:Slivinský Dalibor
Nakladatel:ALFA PUBLISHING
Kód:30522
ISBN:9788086851723
EAN:9788086851723
Dostupnost:skladem
Cena s DPH:199 Kč
Množství:
+-
ks

Je člověk výrobkem? Na trhu práce ano. Text přirovnává člověka k výrobku se všemi atributy rozhodování kupujícího, to je zaměstnavatele, co koupí a kolik je za to ochoten zaplatit. Pobavíte se s příběhy z reálné praxe i s obrázky, které dokumentují vlastnosti každého z nás.

Publikace je určena všem lidem v produktivním věku, kteří chtějí najít lepší práci a nebo dosáhnout lepšího ohodnocení ve stávajícím zaměstnání. Kniha nabízí jednoduchý návod, jak se strukturovaně podívat na sebe sama jakožto na „jednotku na trhu práce“ a uvědomit si svoje klady, zápory, silné a slabé stránky a především ve finále šance na získání lepší práci / vyšší mzdu.

Inovátorským postupem je především to, že se jedná o přirovnání člověka na trhu práce k výrobku se všemi atributy rozhodování kupujícího, analogicky tedy zaměstnavatele, co koupí a kolik je za to ochoten zaplatit. Kapitoly jsou doplněny o příběhy z reálné praxe, dokumentující popsaný atribut rozhodovacího procesu při nákupu zboží a služeb. Publikace též „polidšťuje“ zaměstnavatele v očích zaměstnanců, a to velmi neagitačním způsobem, čistě apelem na selský rozum a vysvětlením principů fungování firem a úřadů. Tím, že je při čtení textu zaměstnanec mnohdy „posazen“ do role svého šéfa či majitele firmy, dovede lépe pochopit důvody jeho jednání a hlavně motivace kroků směrem ke svým podřízeným. Kniha tak směřuje k přemostění zákopů, které se v poslední době vykopávají prostřednictvím knih psaných proti majitelům firem a jejich „pohunkům“ ve vysokých funkcích, kteří jsou častování nevybíravými výrazy.

Publikace strhává roušku vysmívaného a „nemravného“ z věcí jako jsou materiální statky a peníze samotné. Snaží se tyto „přízemní“ hodnoty zbavit nálepky intelektuální nedůstojnosti a toho, o čem není dobré ve společnosti hovořit v pozitivních souvislostech či dokonce jako o svých přáních a cílech. Hlavním smyslem knihy je přimět zaměstnance, aby si uvědomili, že pouze za kvalitní práci může požadovat kvalitní odměnu a že i za tu je třeba bojovat, sama nepřijde. Tento banální postulát je v návalu slibů, které se na běžného člověka valí z mnoha ústředí politických stran, přehlížen a nebo dokonce zesměšňován.

Text se striktně vyhýbá cizím slovům, naopak se snaží velmi „přízemním“ způsobem a apelem na zdravý rozum zbavit čtenáře strachu z nepochopení sofistikovaných frází. Cílem je také tímto způsobem nechat čtenáře uvědomit si plytkost prezentací, kdy forma nahrazuje obsah, což je důležité vědět i při „prodeji sebe sama“ na trhu práce. 

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují