DOPORUČUJEME

Učebnice k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Novinka k přijímacím zkouškám

-5%
Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2018

Novinka k maturitě 2018

Maturita 2018 z matematiky

Aktualizované vydání k maturitě z matematiky 2018

Ověřeno zákazníky

Ekonomika pro SŠ – Úvod (průvodce pro učitele)

Autor:V. Bučková, A. Fabičovicová, A. Šafrová Drášilová, J. Horecký, J. Hrivniaková, J. Krejčíř, P. Musil
Nakladatel:DIDAKTIS
Kód:55568
ISBN:9788073582050
EAN:9788073582050
Dostupnost:do 2 dnů
Cena s DPH:1 190 Kč
Množství:
+-
ks
  • Průvodce pro učitele k učebnicové sadě Ekonomika pro střední školy – Úvod je obsáhlá metodická příručka pro učitele, která doplňuje texty učebnice a pracovní sešitu sady a napomáhá jejich efektivnímu využití. Pro každé ekonomické téma je navržen vhodný postup realizace výuky v několika krocích. Pro snadnou práci se sadou jsou dále do průvodce přímo vloženy strany učebnice a pracovního sešitu, které jsou dále komentovány. Komentáře zahrnují metodická doporučení pro realizaci jednotlivých úkolů v pracovním sešitě, obsahová doplnění (další příklady, podrobnější teorie, doporučení) k učebnici, resp. správná řešení cvičení v pracovním sešitě (klíč odpovědí).
  • Průvodce pro učitele k učebnicové sadě Ekonomika pro střední školy – Úvod je základní pomůckou pro učitele ekonomických předmětů, kteří chtějí efektivně využívat celou učebnicovou sadu ve výuce.
  • Průvodce je navržen do podoby učitelské knihy, tj. obsahuje všechny nezmenšené strany učebnice a pracovního sešitu doplněné o příslušné komentáře. Atypický formát (součástí jednoho listu jsou spojené vždy tři strany formátu A4: vlevo strana učebnice, vpravo odpovídající strana pracovního sešitu, mezi ně vložená metodická strana s poznámkami; listy jsou vyjímatelné z kroužkové vazby) umožňuje učiteli rychle si připravit podklady pro danou vyučovací hodinu a tyto podklady během výuky snadno využívat.
  • Základní obsahový přínos průvodce pro učitele spočívá v rozvržení výuky každého tématu do několika kroků vedoucích ke stanoveným cílům. Ke každé straně učebnice a odpovídající straně pracovního sešitu jsou tak vydefinovány dva hlavní cíle na úrovni poznatků a dovedností a je naznačeno, zapojením kterých textů v učebnici a cvičení v pracovním sešitě (a v jakém pořadí) může být těchto cílů dosaženo. Upozorněno je na návaznost cílů, na výstupy předchozích a následujících vyučovacích hodin. Takto vydefinované možnosti realizace výuky tvoří první část prostřední metodické strany.
  • Druhou část metodické strany tvoří poznámky ke konkrétním pasážím učebnice a úkolům v pracovním sešitě. V případě učebnice se jedná o poznámky doplňující příklady k probírané teorii, příp. o poznámky rozšiřující učebnicový výklad. V případě pracovního sešitu jde o metodická doporučení pro realizaci úkolů, o návrhy vhodného řešení cvičení a odborné komentáře k těmto řešením. Na stranách pracovního sešitu je pak doplněn klíč se správnými řešeními jednotlivých úkolů.
  • Titul obsahuje i podrobný popis funkce a obsahu všech částí učebnice, pracovního sešitu i samotného průvodce.
  • Nezbytnou součástí průvodce pro učitele je konečně i podrobný seznam literatury a elektronických zdrojů využitých při tvorbě učebnicové sady.

Učebnicová řada Ekonomika pro střední školy představuje velmi ojedinělý koncept.

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují