DOPORUČUJEME

Učebnice k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Novinka k přijímacím zkouškám

-5%
Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2018

Novinka k maturitě 2018

Maturita 2018 z matematiky

Aktualizované vydání k maturitě z matematiky 2018

Ověřeno zákazníky
Nejprodávanější

Finance pro nefinančníky

Autor:Cooke A.R.
Nakladatel:ALFA PUBLISHING
Kód:30520
ISBN:9788087197967
EAN:9788087197967
Dostupnost:Zboží není dostupné

„Finance pro nefinančníky“ pocházejí z pera amerického autora několika odborných bestsellerů Roberta A. Cooka. Cooke nezneužívá svá dlouhá léta působení jako finanční konzultant k zahlcení čtenáře složitými odbornými pojmy. V knize se čtenářům dostane nutného minima termínů, které je třeba znát při řízení firmy nebo provozování živnosti, podstatná část je však věnována vysvětlení praktického fungování obchodních mechanismů a jejich předvedení na názorných příkladech.
Na stránkách knihy sledujeme humorný příběh americké podnikatelky Rosie Rouse prodávající manželské domky, jakési záložní ubytování pro manžele, kteří spolu po rodinné hádce nechtějí spát v jednom domě. Na tomto netradičním příkladu však čtenář postupně pozná všechny situace, které čekají každého, kdo vede vlastní firmu. Nákup, prodej, majetek firmy, financování, rozpočet, bilance a výsledovka… Výklad je odměřen do té míry, aby vybavil publikum praktickými informacemi a upozornil je na možné nástrahy podnikání, na druhé straně nezabředává ve spleti univerzitních termínů, které by čtenáře odradily. Každý aspekt světa obchodu a každý odborný pojem je jak znázorněn na příběhu Rosie a manželských domků, aby se neztratila pozornost publika, tak odborně definován, aby čtenář mohl s účetními a daňovými poradci hovořit jejich jazykem.
Každá kapitola je doplněna případovou studií a otázkami k procvičení, na nichž může čtenář ověřit své znalosti a k nimž nalezne odpovědi na konci publikace. Na samém závěru nalezneme 80bodový test, po jehož vyplnění má čtenář možnost bezplatně získat certifikát od původního vydavatele knihy. Kniha, která nyní v České republice vychází poprvé, je přeložena z posledního aktualizovaného vydání, jež uvádí text do kontaktu s aktuálními mezinárodními účetními standardy a zároveň přináší novou kapitolu o práci auditorů.

„Finance pro nefinančníky“ vám poskytne praktický základ, abyste věděli, co vám skutečně čísla sdělují, bez použití nadbytečných složitých termínů. Český překlad posledního amerického vydání, které je v souladu s nynější finanční a účetní praxi, vám sdělí vše, co potřebujete vědět o:

  • základních finančních vztazích, abyste mohli řídit svůj rozpočet, klást odborníkům inteligentní otázky a rozumět jejich odpovědím,
  • nezbytných výkazech a zprávách včetně nově zařazených pasáží o předběžných výkazech,
  • auditu -- co se měří, jak se to měří a jak můžete pomoci jeho úspěšnému průběhu.

Jako manažer s nedostatkem času nemůžete vědět všechno o všem. Ale základní znalost finančních vztahů nepochybně zlepší vaše výsledky a zvýší vaše šance na úspěch. „Finance pro nefinančníky“ vám poskytne základní znalosti, které potřebujete ovládat v náročném světě podnikání.

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují

Bankovnictví pro střední školy a veřejnost

-10%
Bankovnictví pro střední školy a veřejnost
Hartlová V., Soldánová M., Svobodová J.
FORTUNA
152 Kč
skladem