DOPORUČUJEME

Učebnice k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Novinka k přijímacím zkouškám

-5%
Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2018

Novinka k maturitě 2018

Maturita 2018 z matematiky

Aktualizované vydání k maturitě z matematiky 2018

Ověřeno zákazníky

Maturita 2013 – Český jazyk

Příprava na společnou část maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury. Pro studenty středních škol a jejich učitele.

Autor:M. Hošek, M. Kulhavá, V. Tobolíková
Nakladatel:DIDAKTIS
Kód:55114
ISBN:9788073582067
EAN:9788073582067
Dostupnost:Zboží není dostupné
 • Kniha reaguje na aktuální potřeby maturantů – titul se zabývá přípravou na státní maturitní zkoušku v roce 2013 (předmět český jazyk a literatura – základní úroveň obtížnosti).
 • Přináší studentům a studentkám vyčerpávající informace o maturitě z češtiny (obecné informace o zkoušce z českého jazyka a literatury, průvodce jednotlivými částmi zkoušky – didaktickým testem, písemnou prací, ústní zkouškou).
 • Nabízí přehled oblastí učiva předmětu ČJL (a jejich procentuální zastoupení v didaktickém testu), ze kterých bude složen didaktický test, s nímž se studentky a studenti setkají u státní maturity. 
 • Rozebírá typy testových maturitních otázek z češtiny a radí, jak se na daný druh otázky nejlépe připravit, jak postupovat při odpovědi na daný druh maturitní otázky apod.
 • Přináší tři cvičné didaktické testy, které vychází z podoby didaktických testů.
 • Nabízí jasné a přehledné schéma k interpretaci uměleckých i neuměleckých textů s příklady maturitních otázek k ústní části státní maturity z českého jazyka a literatury. Na základě tohoto schématu se lehce připravíte na ústní část maturity z češtiny.
 • Schéma lze aplikovat na jakýkoliv umělecký text, tedy na jakoukoli knihu (odpověď, jak se připravit na ústní část maturitní zkoušky z češtiny zde najdou všichni, a to bez ohledu na to, jaké knihy zařadili do žákovského seznamu literatury).
 • Zjistíte tak, jaké informace je vhodné si ke každé knize ze žákovského seznamu četby připravit, abyste u státní maturity uspěli a aby vás žádná maturitní otázka z českého jazyka a literatury nezaskočila.
 • Schéma se vztahuje i na neumělecké texty; práce s otázkami vyplývajících z neuměleckých textů představuje polovinu maturitní zkoušky z češtiny.
 • Díky této aktualizované podobě knihy budete vědět vše – jaké texty se mohou u státní maturitní zkoušky 2013 vyskytnout, jaké typy maturitních otázek budou na základě textů položeny, jak si připravit strukturu odpovědí na maturitní otázky atd.
 • Ke každé části maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury přináší kniha praktické tipy a rady, které vám pomohou u zkoušky uspět.

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují