DOPORUČUJEME

Učebnice k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Novinka k přijímacím zkouškám

-5%
Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2018

Novinka k maturitě 2018

Maturita 2018 z matematiky

Aktualizované vydání k maturitě z matematiky 2018

Ověřeno zákazníky
Nejprodávanější

Nenavlékejte hrochovy ponožky a další pravidla byznysu

Autor:Kelley Terry
Nakladatel:MANAGEMENT PRESS
Kód:23096
ISBN:8072610708
EAN:9788072610709
Dostupnost:Zboží není dostupné

Kniha amerického konzultanta předkládá pětasedmdesát jasně formulovaných pravidel týkajících se základních oblastí manažerské práce (komunikace, organizace práce, vedení lidí v podmínkách neustálých změn a rizik, taktiky chování apod.). Patřičná dávka jemného humoru a nadsázky jsou pak zárukou toho, že se čtenářům hluboce vryjí do paměti. Kniha je určena jak začínajícím, tak i zkušeným manažerům, pro něž se mohou autorova doporučení stát signálem varujícím před každodenní rutinou a stereotypem. Překlad z angličtiny Aleš Lisa.

Existují činnosti, které bychom vůbec dělat neměli, natož abychom se je pokoušeli dělat dobře. Stačí si jen na okamžik vzpomenout na nebohého hrocha. Nechce ponožky. Zcela jistě je nepotřebuje. Pokud se mu je budete pokoušet navléknout, nebude na vaše snažení pohlížet nikterak přívětivě… Ani v byznysu bychom neměli ztrácet čas s úkoly a aktivitami, které jsou zbytečné a postrádají jakýkoli smysl. Dříve než se do něčeho pustíte, zamyslete se nad tím – „nenuťte hrocha, aby si navlékal ponožky“.

  • Snažit se je pěkné, uspět je lepší
  • Nechcete-li tančit, nechoďte na večírek
  • Dokonce i slepá veverka nalezne nějaké ořechy
  • Pozor na psa, který neštěká
  • Držíte-li v ruce meč, nemůžete ji nikomu podat

Kniha Nenavlékejte hrochovi ponožky a další pravidla byznysu, jejímž autorem je význačný americký konzultant a specialista na informační technologie Terrey Kelley (vydalo ji nakladatelství Management Press, brož., 240 str., doporučená cena 290 Kč, z angl. orig. ji přeložil A. Lisa), předkládá pětasedmdesát jasně formulovaných pravidel týkajících se základních oblastí manažerské práce (organizace práce, komunikace, mezilidských vztahů, vedení lidí v podmínkách neustálých změn a rizik, postupu a povýšení), které sice nejednou obsahují pravdy všeobecně známé a často opakované, avšak v autorově podání jsou tyto pravdy postaveny do „nového světla“ a nových souvislostí. Patřičná dávka humoru a nadsázky jsou zárukou toho, že si poučení z nich vyplývající čtenáři snadno zapamatují.
     Jak autor sám říká: „Jednotlivá pravidla jsem se pokusil prezentovat co nejpřístupněji a s humorem. Neznamená to, že bych se považoval za kdovíjak vtipného nebo moudrého člověka. Vůbec ne. Protože vím, že na tento způsob komunikace reaguji nejvstřícněji, snažil jsem se psát jako někdo, komu bych byl sám ochoten naslouchat.“
     Kniha je určena jak začínajícím, tak i zkušeným manažerům, pro něž se některá pravidla mohou stát varovným signálem před každodenní rutinou a stereotypem.

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují