DOPORUČUJEME

Učebnice k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Novinka k přijímacím zkouškám

-5%
Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2018

Novinka k maturitě 2018

Maturita 2018 z matematiky

Aktualizované vydání k maturitě z matematiky 2018

Ověřeno zákazníky
Nejprodávanější

O přírodě, řízení a naději nabeton

Autor:Kratochvíl Ivan,Cílek Václav
Nakladatel:ALFA PUBLISHING
Kód:30533
ISBN:8086851214
EAN:9788086851211
Dostupnost:Zboží není dostupné

Tváří v tvář klimatickým, ekonomickým a sociálním změnám se v posledních letech vynořuje myšlenka „přírodního kapitalismu“. Přistupuje ke koncepci „trvale udržitelného žití“ z druhé, možná reálnější strany – z pohledu výroby a praktického managementu. Její podstatou je to, že další rozvoj a zvyšování zisků je možné a žádoucí, pokud zároveň ve společnosti dochází ke zvyšování kvality života.

Většinou se zdá, že ekonomie a ekologie jsou dva odlišné, někdy dokonce nepřátelské světy. Pod tlakem klimatických a obecně environmentálních změn se nauky o životním prostředí stávají součástí politického a tím i ekonomického světa. Ve světě, který přichází se nebude jednat o to, kdo je víc, či zda je silnější ekonomická či ekologická lobby. Vzájemné konflikty jsou drahé a dlouhé.
Důležitější je hledat společné cesty prozíravých ekonomů a rozumných ekologů, tak aby řešení problémů bylo šetrné k prostředí a nebylo přitom drahé. Tato kniha dvou nesourodých autorů – manažera a bývalého generálního ředitele Ivana Kratochvíla a geologa a environmentalisty Václav Cílka ukazuje cesty, jak je možné propojovat oba aspekty nové ekonomiky i nově povstávající přístupy k životu.

K největším změnám ve společnosti dochází v okamžiku, kdy se protínají velké sociální a velké přírodní změny. To je přesně situace, ve které se v těchto desetiletích nalézáme. Jeden z velkých úkolů manažerů této doby bude, jak zajistit prosperitu dané firmy či oboru a přitom neškodit prostředí. Budou-li totiž pokračovat klimatické extrémy, které budou ohrožovat čím dál víc lidí, může se změnit přístup lidí k výrobě, nakupování či cestování. Už se to děje, ale zatím je tento proces málo vidět. Nicméně může být snadno aktivován třeba suchými roky.

Kupodivu se ukazuje, že i v takových odvětvích, které vždy byly považovány spíš za nepřítele životního prostředí – v těžbě a zpracování vápenců a stavebních surovin – se situace během několika let dramaticky změnila k lepšímu a že v některých státech jako např. čisté Švýcarsko jsou cementárny považovány za součást ekologické struktury hospodářství.

Hlavním cílem knihy je ukázat, že svět je sice složitý a navzájem propojený, ale že je možné se v něm pro dobro své i svých sousedů pohybovat kreativně a zlepšovat jej promyšlenými drobnými kroky.

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují