DOPORUČUJEME

Učebnice k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Novinka k přijímacím zkouškám

-5%
Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2018

Novinka k maturitě 2018

Maturita 2018 z matematiky

Aktualizované vydání k maturitě z matematiky 2018

Ověřeno zákazníky

Přehled matematiky pro ZŠ a víceletá gymnázia

Shrnutí učiva matematiky 6. - 9. ročníku ZŠ.

Autor:Odvárko O., Kadleček J.
Nakladatel:PROMETHEUS
Kód:28990
ISBN:8071962767
EAN:9788071962762
Dostupnost:skladem
Běžná cena:210 Kč
Sleva:5 %
Cena s DPH:200 Kč
Množství:
+-
ks

Přehled shrnuje učivo matematiky 6. až 9. ročníku základní školy. Ukazuje též vazby a souvislosti, které nebylo možné plně objasnit při probírání jednotlivých témat. Uváděné matematické poznatky jsou ilustrovány na typových příkladech. Publikace je vhodná nejen jako průvodce matematikou základní školy, ale také jako pomocník při přípravě k přijímacím zkouškám na střední školy. Její užitečnost ocení jistě i studenti víceletých gymnázií.

OBSAH:
  1 Čísla
  2 Výrazy
  3 Rovnice, nerovnice a jejich soustavy
  4 Poměry
  5 Funkce
  6 Procenta
  7 Statistika
  8 Rovinné útvary
  9 Shodnost a podobnost
10 Tělesa
Rejstřík

Recenze učebnice

PŘEHLED, který máte před sebou,
je přehledně uspořádaný souhrn matematických pojmů, vět a základních postupů řešení úloh, které by měli znát žáci základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií.
V některých částech PŘEHLEDU (ale ne často) se objeví i učivo, které je pro žáky ZŠ rozšiřující. Potřebujete si co nejrychleji připomenout, jak se počítá se zlomky?
Vyhledat potřebné vztahy v učebnici, pokud ji ještě vůbec máte, je někdy dost složité. Hledat ve vlastním sešitě není o mnoho snazší a navíc hrozí nebezpečí, že zapsané poznámky nejsou úplně správné.
A právě proto je zde PŘEHLED. Najdete si podle obsahu článek Zlomky (str. 46) a máte před sebou stručný a srozumitelný přehled základních poznatků o zlomcích i s řešenými ilustračními příklady.
Stejně můžete postupovat, pokud si potřebujete zopakovat kteroukoli část matematiky. Potřebujete vyřešit úlohu, která vyžaduje znalost vzorce pro objem kužele?
S PŘEHLEDEM je to snadné. Najdete v rejstříku „objem kužele 260“ a na stránce 260 si pod heslem OBJEM  KUŽELE vzorec najdete; navíc vám připojený jednoduchý příklad napoví způsob užití vzorce.
PŘEHLED tak plní i důležitou funkci slovníku školské matematiky. Díky heslům v rejstříku a na okrajích stránek snadno naleznete potřebné pojmy, vztahy a postupy. Jsou zde uvedeny základní geometrické konstrukce ( např. konstrukce tečen z bodu ke kružnici) i nejužívanější aplikace aritmetických a algebraických postupů ( např. hledání největšího společného dělitele nebo řešení úloh o pohybu či o společné práci). PŘEHLED nenahradí učebnice, ale bezpečně pomůže při řešení nejrůznějších problémů.
PŘEHLED vám může hodně pomoci i při opakování větších celků, například při přípravě k přijímacím zkouškám či v počátcích studia na střední škole. Věříme, že se vám s ním bude dobře pracovat.

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují