DOPORUČUJEME

Učebnice k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Novinka k přijímacím zkouškám

-5%
Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2018

Novinka k maturitě 2018

Maturita 2018 z matematiky

Aktualizované vydání k maturitě z matematiky 2018

Ověřeno zákazníky

Saola aneb největší zoologické objevy posledních let

Autor:Hošek Jan
Nakladatel:SCIENTIA
Kód:15608
ISBN:9788086960272
EAN:9788086960272
Dostupnost:do 7 dnů
Běžná cena:235 Kč
Sleva:50 %
Cena s DPH:118 Kč
Množství:
+-
ks
Fascinující kniha
● o nových, dosud neznámých druzích zvířat
● o dobrodružstvích v pralese i v laboratořích
● o zoologii a vědcích, jak je neznáte


„Ty dveře byly docela obyčejné. A přece jsem nedočkavostí div nepodupával, když jsem před nimi stál spolu s kameramanem na verandě Lesnického výzkumného ústavu v Hanoji. Pak doktor Nguyen Huy Thang dveře konečně odemkl a hned za nimi stálo slůně velikosti bernardýna; vedle něj široce rozevíral tlamu tygr. Vstoupili jsme do místnosti přeplněné vycpaninami, z nichž mnohé jistě pamatovaly ještě koloniální časy, a pak jsme to uviděli! Tmavohnědé zvíře s podivnými rohy. Saola. Koukal jsem na vycpaninu jako očarovaný a uvědomoval jsem si, že tohle před námi dosud spatřilo jen pár Evropanů. Psal se rok 1995 a objev saoly, nového druhu kopytníka z vietnamských pralesů, byl největší zoologickou senzací mnoha posledních let.“

Po roce 1992, kdy byl objeven ve vietnamské džungli dosud neznámý kopytník saola, následovaly brzy další podobné nálezy, a odstartovaly tak novou éru zoologie. Zároveň tyto vědecké senzace upozornily na to, že naše planeta není zdaleka definitivně prozkoumána, jak se zdálo a tvrdilo. Znovuobjeveno bylo také několik druhů živočichů pokládaných za vyhubené. Zdá se, že věk romantiky a dobrodružství se vrací, a právě toto je ústřední myšlenka titulu.

V české vědecko-populární literatuře tak vůbec poprvé vychází titul, který podává ucelený přehled o důležitých zoologických objevech v uplynulých patnácti letech, a zároveň přináší informace i o širších souvislostech problému – o vzniku a významu druhové rozmanitosti, a především nebezpečí, které jí dnes vlivem lidské činnosti hrozí. Historie mnoha objevů je přitom provázena až detektivní zápletkou a nečekaným rozuzlením.

Přejeme si, aby se stejně dychtivým zájmem, s jakým jsou přijímány informace o nových zoologických objevech v agenturních zpravodajstvích a médiích, čtenáři přijali i knižní zpracování tohoto námětu.

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují