DOPORUČUJEME

NOVINKA k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Přijímací zkoušky na střední školy

-5%
Testy 2017 z matematiky pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2017

Nejprodávanější

Teorie vitality - cesta od managementu k leadershipu

Autor:Plamínek Jiří
Nakladatel:ALFA PUBLISHING
Kód:30537
ISBN:8086851362
EAN:9788086851365
Dostupnost:Zboží není dostupné

Kniha dává do souvislosti různé aspekty života firem a propojuje různé metodické přístupy k řízení firem a vedení lidí. Autor v ní na mnoha praktických příkladech vysvětluje, na co je třeba se zaměřit v různých fázích vývoje firmy a jak získat podporu lidí, kteří pro firmu pracují. Získáte strategický odstup od každodenních manažerských problémů.

Kniha je navzdory svému názoru zaměřena na řešení velmi praktických problémů, se kterými se potýkají firmy na cestě za úspěchem. Dává do souvislosti různé aspekty života firem a propojuje různé metodické přístupy k řízení společností a vedení lidí. Autor vychází z vlastních manažerských, lektorských a poradenských zkušeností a vysvětluje, na co je třeba se zaměřit v různých fázích vývoje firmy a jak získat podporu lidí, kteří pro firmu pracují.

Výklad postupuje od určení toho, co bude firma produkovat a jakým způsobem, přes úvahy nad zajišťováním zdrojů pro tuto produkci – s důrazem na lidské zdroje, tedy lidské znalosti, dovednosti, loajalitu a osobní vlastnosti, a končí u způsobů měření a sledování výsledků firmy a řízení změn. V závěrečné kapitole autor ukazuje, jak je možné aplikovat teorii vitality při správě státu.

Forma výkladu je přátelská vůči čtenáři. Použitý styl usnadňuje orientaci ve výkladu, v textu je velké množství obrázků, usnadňujících pochopení popisovaných souvislostí a ještě větší množství praktických příkladů, vycházejících v drtivé většině případů z reálného života českých firem, institucí a obcí. Inspiraci pro některá vzorová řešení našel autor rovněž v přírodě, která již testuje různé možnosti regulace systémů na této planetě dlouhé miliardy let.

Příručka je vhodná pro všechny, kdo potřebují při dosahování svých cílů součinnost jiných lidí. Pomáhá udržovat strategický odstup od každodenních manažerských starostí, umožňuje odlišit důležité potíže od podružných a zasáhnout v systému přesně v místě, kde to situace vyžaduje.

Usnadňuje výběr vhodných metod pro takový zásah a orientaci v oceánu různých manažerských teorií a metodických přístupů, které se manažerům v současnosti neustále z různých stran nabízejí. Teorie vitality není jednou z nich, aspiruje spíše na roli pojítka mezi nimi.

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují