DOPORUČUJEME

NOVINKA k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Přijímací zkoušky na střední školy

-5%
Testy 2017 z matematiky pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2017

Kostky s písmeny

Autor:Flosslerová Dobruška
Nakladatel:Nakladatelství FLÖSSLER
Kód:54171
EAN:8594068120128
Dostupnost:skladem
Běžná cena:499 Kč
Sleva:10 %
Cena s DPH:449 Kč
Množství:
+-
ks
  • Hrací kostky s písmeny obsahují část malé tiskací abecedy:

- samohlásky krátké (o, y, i, a, e, u) 
- samohlásky dlouhé (ú, ý, í, á, é, ů)
- souhlásky b, d, p, s, j, m, n, r, l, t, q, q.

  • Jsou určeny nejen pro výuku čtení v první třídě, ale i pro děti s výukovými obtížemi.
  • Jsou také vhodným doplňkem pro skupinovou práci v hodině.
  • 4 kostky, 10 x 10 x 10 cm. hmotnost 154 gramů

Didaktická pomůcka - určeno pro 1. třídu ZŠ, výuku českého jazyka, výuku anglického jazyka i pro žáky se SPU

Kostky s písmeny obsahují část malé tiskací abecedy (samohlásky krátké, samohlásky dlouhé a souhlásky b, d, p, s, j, m, n, r, l, t, q, g). Jsou určeny nejen pro výuku čtení v první třídě, ale i pro děti s výukovými obtížemi. Jsou vhodným doplňkem pro  práci v hodině českého jazyka i angličtiny. Písmenka na kostkách můžete použít také pro skupinovou práci.

Kostky jsou vyrobené z papíru s polystyrénovou výplní. Tato kombinace materiálů zaručuje lehkost, a zároveň pevnost. Při práci v hodinách jsou nehlučné. Jsou bezpečné a dobře viditelné i z posledních lavic. Kombinace černé a bílé barvy je pro žáky dobře zapamatovatelná. S písmenkovými kostkami můžete hrát různé hry.

Pravidla her: 
Český jazyk: 
Na které slovo myslím
Učitel nebo vybraný žák hodí kostkou. Všichni společně přečtou písmenko  např. M, potom vyučující říká: Na které slovo myslím - začíná písmenem m, slovo je na 7 písmen, končí písmenem a a je to podstatné jméno. Žáci řešení nevykřikují, ale napíší na papír. Kdo jej napíše první správně bez chyby, může jej pak napsat na tabuli. Kdo vykřikne jakékoliv řešešní nahlas, vypadává a jedno kolo nehraje.

Uhodni protiklad
Učitel nebo vybraný žák hodí kostkou. Všichni společně přečtou písmenko  např. M, potom vyučující říká: Uhodni protiklad ke slovu malý. Žáci řešení nevykřikují, ale napíší na papír. Kdo napíše správné řešení na papír bez chyby, může jej napsat na tabuli, kde mezitím učitel napíše zadané slovo malý. Žák připíše velký. Kdo vykřikne jakékoliv řešešní nahlas, vypadává a jedno kolo nehraje. Dále pak pokračujeme se slovy začínajícími písmenem M mocný, mohutný, moudrý...  

Vymysli slovo podřazené
Učitel nebo vybraný žák hodí kostkou. Všichni společně přečtou písmenko  např.S, potom vyučující říká: Napiš na lístek slovo podřazené ke slovu strom. Kdo napíše správné řešení na papír bez chyby, může jej napsat na tabuli,  kde mezitím učitel napíše zadané slovo strom. Společně pak děti píší slova např. lípa, smrk, dub, javor, habr... Kdo má chybu, trénuje psaní slova v lavici. Kdo vykřikne jakékoliv řešešní nahlas, vypadává. Hra by měla trvat maximálně 7 minut. 

Angličtina:
Slovíčkování
Učitel nebo vybraný žák hodí kostkou. Všichni společně přečtou písmenko se správnou výslovností. Potom společně žíci s učitelem vymýšlí anglická slova, ve kterých písmeno slyšíme i píšeme.  Hra může být začátkem pro vyhledávání slovíček ve slovníku.

 

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují