DOPORUČUJEME

Učebnice k přijímacím zkouškám

-10%
Obálka učebnice k přijímacím zkouškám na 8-letá gymnázia

11 cvičných testů z matematiky k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia.

Novinka k přijímacím zkouškám

-5%
Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ

Aktualizované vydání pro přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2018

Novinka k maturitě 2018

Maturita 2018 z matematiky

Aktualizované vydání k maturitě z matematiky 2018

Ověřeno zákazníky

Matematikou krok za krokem k přijímacím zkouškám 9.r. ZŠ

Kalendář řešených písemek pro 9. ročník

Autor:Husar Petr
Nakladatel:PROMETHEUS
Kód:28971
ISBN:8071862511
EAN:9788071962519
Dostupnost:skladem
Cena s DPH:189 Kč
Množství:
+-
ks
  • Příprava k přijímacím zkouškám z matematiky jako matematický kalendář. Krok za krokem, den po dni, týden po týdnu - pracovní plán z matematiky, 52 písemných prací, na každý týden dvě.
  • Řešené matematické práce s tabulkami úspěšnosti umožní srovnání s velkým vzorkem žáků.
  • Doplňkové úlohy na každý týden jsou řazeny od jednoduchých problémů k těžším až nejtěžším.
  • Publikace poskytuje šanci postupně si vybudovat matematické sebevědomí a získávat den po dni vyšší jistotu ve svém počítání.
  • Výklad je s podrobným rozborem důležitých příkladů jasný a srozumitelný.
  • Žák pracuje na přípravě od listopadu. Kdo začne s přípravou později, na začátku své tempo upraví tak, aby se co nejrychleji dostal na potřebnou úroveň.

OBSAH:
Úvod
Jak pracovat
Poznámky k matematickým zadáním a řešením
Strategie pro písemky z matematiky
Základní pokyny pro písemnou práci z matematiky
Kapitola 1 až 24 (1. až 24. týden)
Desatero ke zkouškám
Kapitola 25 a 26 (25. a 26. týden)
Tabulka pro domácí učení

Recenze učebnice

Tato matematická sbírka, matematická učebnice, není jen tak obyčejnou sbírkou a učebnicí. Otevíráš zároveň matematický kalendář, který tě povede týden po týdnu až k branám přijímacích zkoušek. Na každý týden jsou pro tebe přichystány dvě matematické písemky a několik doplňkových úloh. Všechny písemné práce jsou doplněny řešením, a to takovým, abys bez problémů pochopil(a) a naučil(a) se řešit i ty úlohy, které budou napoprvé nad tvé síly. Podobné matematické práce připravuje autor více než deset let pro žáky základních škol z Prahy, kteří se scházejí každý pátek a sobotu v gymnáziu Na Zatlance v Praze 5. Písemky sestavuji na základě úloh, které jsem po dlouhé roky sbíral z přijímacích zkoušek všech středních škol z celé republiky. V této knize nechybí žádný významnější typ příkladů. Některé úlohy úmyslně uvádím několikrát v různých variantách. Práce jsou řazeny od jednodušších ke složitějším. V listopadu ti předkládám úlohy, které bys měl(a) umět v listopadu zvládnout, těžší jsou na prosinec, ještě těžší na leden atd. Nejtěžšími písemnými pracemi tě potrápím koncem března a v dubnu si vše zopakujeme. V celé učebnici najdeš 52 písemných prací, to je 312 příkladů a navíc téměř sto doplňkových úloh. V duchu kalendářů z minulých století, které mnohdy bývaly jedinou literaturou v domácnosti, jsou matematické úlohy na každý týden doplněny krátkými texty. Tyto texty vycházejí z úvodních proslovů, kterými léta zahajujeme výuku v jednotlivých týdnech. Snažím se tě nejen naučit matematiku jednotlivých úloh, ale také tě připravit po stránce psychologické, taktické a strategické. V naší přímé přípravě každému řešiteli písemku opravíme a doplníme slovním komentářem. Ten  v této knize nahrazuje slovo na závěr. Přiložené tabulky procentní úspěšnosti ti umožní zařadit bodový zisk do pořadí skupiny, která danou písemku počítala.

S tímto zbožím zákazníci nejčastěji kupují